Po bojovném výkonu prohráváme v Pardubicích.

Už bez Marka Stevanoviče odcestoval A-tým do Pardubic k dalšímu venkovnímu utkání v rámci Kooperativa NBL. Do utkání naši borci nestupovali jako favorit, naopak velký tlak byl na favorizovanou Beksu.

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný a ani jeden soupeř se bodově neodpoutal. Pardubice však začaly pomalu ovládat prostor na doskoku pod oběma koši a postupně získávaly převahu. Na obou stranách se střílelo s malým procentem úspěšnosti, ale díky útočným doskokům se vedení Beksy vyšplhalo až na 23:11.

Jako správný rozehrávač a vůdce týmu se pak ale ukázal Michal Šotnar, jenž dvěma trojkami nakopl náš tým k lepšímu výkonu. Do konce poločasu jsme tak dokázali skóre vyrovnat, ale definitivní tečku za prvním poločasem udělali domácí minišňůrou 4:0 a uzavřeli tak skóre poločasu na 35:31.

V průběhu prvního poločasu jsme bohužel přišli o Pavla Houšku, jenž po tvrdém souboji pod košem inkasoval tvrdý úder do oka a do konce utkání už nemohl nastoupit. Toho skvěle využila Beksa a v úvodu druhé půle navázala tam, kde skončila tu první. Domácí Švrdlík se sám postaral o šňůru 5:0 a Pardubice rázem vedly 40:31. Od té doby jsme neustále tahali za kratší konec a při každém našem bodovém přiblížení dokázali domácí trojkou nebo košem s faulem odskočit.

V závěru už nám došly síly a soupeř rozhodl definitivně o svém vítězství. Nic naplat, i přes bojovný výkon odjíždíme z Pardubic s nepořízenou a musíme zkonsolidovat síly na další utkání, které nás čeká již v neděli, kdy netradičně už od 17.00 hod. hostíme Opavu.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 82:67 (18:11 35:31 58:48)

Body domácí: Benjamin 15, Švrdlík a Kohout po 14, Jackson 12, Půlpán 8, Williams 7, Nečas a Potoček po 4, McGaughey a Škranc po 2
Body hosté: Svejcar 14, Pecka a Wallace po 10, Wisseh 9, Šotnar a Šmíd po 8, Houška 4, David 3, Šteffel 1
Trojky: 21/5 – 33/7
Trestné hody: 19/13 – 22/18
Doskoky: 55 – 29
Osobní chyby: 19 -20